fbpx

Pazaryerlerinde ve e-ticaret sitelerinde bir ürünü satışa açmak çok kolay ancak satış yapmaya başladıktan sonra perde arkasında yapılması gereken birçok iş vardır. Farklı kanallardan gelen sipariş bilgilerinin doğru aktarılması, fatura tutarlarının doğru olması stok güncellemelerinin karşılıklı olarak düzgün bir şekilde çalışması gibi. 

Farklı satış kanallarından gelen siparişlerin doğru ve eksiksiz bir şekilde muhasebe programına aktarılamaması durumunda perde arkasında yapılabilecek hatalar müşteri memnuniyetsizliğine ve maddi kayıplara yol açabilir.

E-ticaretteki operasyonel süreçleri için Commertouch ekibinden destek alan Kocamaar, yeni e-ticaret sitesi için alt yapı değişikliğinden sonra muhasebe entegrasyonunda bazı sorunlar ile karşılaştı. Bu sorunları ise Dopigo ile Mikro arasındaki entegrasyon ile çözdü. 

Çift taraflı stok güncelleme: Kocamaar üretimini günlük olarak yapan ve ürün stokları sürekli olarak değişen bir marka. Bu yüzden stoklarının her zaman güncel ve doğru olması oldukça elzem bir konuydu. Mikro ile Dopigo arasında yapılan entegrasyon sayesinde Mikro sistemine girilen stoklar anlık olarak Kocamaar’ın tüm e-ticaret satış kanallarına yansıyor aynı zamanda herhangi bir e-ticaret kanalından yapılan satış sonrasındaki azalan stok da mikroya iletiliyor. Bu sayede Kocamaar elinde olmayan bir ürünün satışı ile karşılaşmıyor.

Cari Hesap Aktarımı: Yeni alt yapı geçişi sonrası cari hesap bilgilerinin aktarımı oldukça önemliydi. Yapılan yazılım geliştirmesi sonucunda Kocamaar’ın eski altyapısındaki cari hesaplar ile yeni altyapıdaki cari hesaplar birbiri ile eşleştirildi. Bu sayede carisi bulunan bir kişiye yeni bir cari hesap açılmasının da önüne geçildi.

Yapılan yazılımsal iyileştirmeler sonucunda Kocamaar, perde arkasında gerçekleşen e-ticaret faaliyetlerini sorunsuz ve hızlı bir şekilde yürütüyor.

İlgili yazıları

Yorum yok

Leave a Comment

Commertouch olarak E-Ticaret operasyonunuz için yetkinlik alanlarımızda size özel çözümler sunarız.

Gezinti

Hakkımızda

Başarılarımız

Markalarımız

İletişim

Hizmetler

E-Ticaret Yönetimi

Dijital Pazarlama

Raporlama

Strateji Geliştirme

Bizi Takip Edin!

E-posta: info@commertouch.com
Adres: Teşvikiye Mah. Şakayık Sok. No: 40 Nişantaşı Plaza Kat 3 Daire 10 34365 Şişli / İstanbul