fbpx

Proje Künyesi

 • Marka The LifeCo Shop
 • Kategori Gıda, FMCG
 • Hizmetler E-Ticaret Yönetimi, Performans Pazarlaması, E-Mail Pazarlaması, Pazaryeri Yönetimi, Sosyal Medya Pazarlaması
 • Kullanılan Araçlar Google Analytics, Google Ads, Google Merchant Center, Google Search Console, Facebook Business Manager, Google Data Studio, Ahrefs, Mailchimp
 • Pazaryerleri Hepsiburada, n11
 • E-Ticaret Altyapısı Ticimax

The LifeCo, Türkiye’de well-being/ well-aging, sağlıklı yaşama destek, hastalıklardan korunma ve destek alanlarında hizmet veren ilk markalardan biridir.

Farklı turistik lokasyonlardaki sağlıklı yaşam merkezleriyle hizmet veren The LifeCo aynı zamanda marka ruhuna uygun biçimde hızlı tüketime uygun perakende gıda ve bitkisel gıda takviyesi ürünleri üretmektedir.

The LifeCo Ticari Direktörü Yusuf Başar ile The LifeCo’nun Commertouch ile olan işbirliğini konuştuk:

‘’The LifeCo markası uzun yıllardan bu yana sağlıklı yaşam ile özdeşleşmiş hizmet ve ürünleri bünyesinde barındırmaya özen gösteriyor. Kurucumuz Ersin Pamuksüzer’in vizyonu ile oluşturulan bu ekosistemin en önemli bileşenlerinden biri de The LifeCo Sağlıklı Yaşam Ürünleri olmuştur. Çoğunlukla zincir mağazalar raflarından son tüketiciye ulaşan bu ürünleri bundan birkaç sene evvel alınan kararla, thelifecoshop.com adlı web sitemiz üzerinden satışa sunmaya karar verdik. Commertouch ile çalışma kararı aldığımızda temel amacımız The LifeCo Shop e-ticaret sitemizi Sağlıklı Yaşam Ortağı vizyonuyla online pazaryeri olmasını sağlayacak çözümlerin getirilmesiydi. Bu noktada içerik yönetiminden, pazarlama yönetimine, sosyal medya planlamasından performans pazarlamasına kadar bir çok konuyu Commertouch ekibiyle çözebilme şansını yakaladık.’’

Marketplace Olarak TheLifeCoShop

TheLifeCoShop.com’un web tasarımı baştan sona güncellenerek online müşteri ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun şekilde tasarlandı. Bir pazaryeri oluşturma vizyonu ile tasarlanan yeni web sitesinin aynı anda bir çok kategoride, üründe ve markada yer alacak kampanyaları müşterilerine duyurabilme özelliği dikkate alındı. Örnek pazaryerlerindeki iyi uygulamaların bir derlemesi olarak yaratılan yeni tasarım sayesinde ana sayfa üzerinden elde edilen trafik ve satış hacmi arttı.

Çok Kanallı E-Ticaret Yaklaşımı

E-Ticarette marka bilinirliğini artırmak ve tüketiciyi asıl satış yapmak istediğimiz kanal olan The LifeCo Shop websitesine çekebilmek için Hepsiburada ve n11 pazaryerlerinde doğru fiyatlandırma ve ürün konumlandırması yapılmasına destek olundu. Buradaki temel hedef The LifeCo ürünlerini doğru marka algısı ile konumlanmasını sağlamak oldu. Bunların yanısıra dönemsel pazaryeri kampanyalarına dahil olarak pazaryeri müşterilerine cazip teklifler sunuldu.

E-Ticarete Özel Kampanya Kurguları

E-ticaretin olmazsa olmazı olan kampanya yönetimini TheLifeCoShop.com’un merkezine yerleştirdik ve ayın 30 günü üzerine yayılmış 10’dan fazla kampanyanın aynı anda orkestre edilmesi sağlandı. Bu sayede değişik hedef kitlelere beklentilerinin karşılandığı kampanya teklifleri ile yaklaşılmış dönüşüm oranlarında ciddi artışlar elde edilmiştir.

Kampanya kurguları yapılırken aşağıdaki dinamikler dikkate alınmıştır:

 • Kampanyalar ile senkronize edilmiş Google dijital reklamların oluşturulması.
 • Hedef kitlelere yapılan e-mail pazarlamaların yapılması.
 • Kampanyaların TheLifecoShop.com üzerinden kurgulanması ve tüm görsel içeriğin oluşturulması.
 • Kampanyaların online pazaryeri üzerinden kurgulanması.
 • Kampanyaların Sosyal Medya üzerinden duyurulması ve reklam performansının ilgili hedef kitle için kurgulanması.

İçerik ve Sosyal Medya Yönetimi

TheLifeCoShop.com’un Sağlıklı Yaşamın Online Pazaryeri olması birçok markanın web sitesinde yer almasından biraz daha öteye gidiyordu. Bu kapsamda The LifeCo Shop’un sosyal medya hesaplarının yönetimi ile TheLifeCoShop.com bünyesinde yer alan Blog alanının yönetimi Commertouch ekiplerine devredildi. Bu sayede kampanya kurguları ile örtüşen, markanın ürün stratejisini destekleyen ve hedeflenen kategorileri ön plana çıkartan bir görsel ve yazılı içerik planlaması yapıldı ve uygulandı. Bu kapsamda 5 aylık bir süre zarfında Instagram takipçi sayısı 40% artmıştır.

The LifeCo Shop’un Aldığı Hizmetler

 • ThelifecoShop.com web sitesinin operasyonel yönetimi ile tüm kampanya kurgularının oluşturulması ve hayata geçirilmesi.
 • Başta Google Adwords ve Facebook Business Manager üzerinde olmak üzere tüm reklam kurgularının oluşturulması, yönetilmesi ve optimize edilmesi.
 • Sosyal Medya yönetimi ve görsel içerik oluşturulması.
 • The LifeCoShop.com bünyesinde yer alan Blog’un yönetimi ve tüm içerik planının oluşturulması ve uygulanması.
 • Online Pazaryerleri üzerinden kampanya kurgularının yapılması ve yönetilmesi.
 • Veri analizi ve hedefleme çalışmalarının yapılması.
 • Kampanya görsel ve tasarımlarının hazırlanıp senkronize olarak mecralarda uygulanması.
 • E-posta pazarlama kampanyalarının kurgulanması ve uygulanması.
 • Tüm e-ticaret verilerinin tek bir ekran üzerinden takip edilmesi ve raporlanmasız

Commertouch olarak E-Ticaret operasyonunuz için yetkinlik alanlarımızda size özel çözümler sunarız.

Gezinti

Hakkımızda

Başarılarımız

Markalarımız

İletişim

Hizmetler

E-Ticaret Yönetimi

Dijital Pazarlama

Raporlama

Strateji Geliştirme

Bizi Takip Edin!

E-posta: info@commertouch.com
Adres: Teşvikiye Mah. Şakayık Sok. No: 40 Nişantaşı Plaza Kat 3 Daire 10 34365 Şişli / İstanbul