fbpx

Proje Künyesi

 • Marka Kocamaar Çiftliği
 • Kategori Gıda, FMCG
 • Hizmetler E-Ticaret Yönetimi, Performans Pazarlaması, E-Mail Pazarlaması, Pazaryeri Yönetimi
 • Kullanılan Araçlar Google Analytics, Google Ads, Google Merchant Center, Google Search Console, Facebook Business Manager, Google Data Studio, Ahrefs, Mailchimp
 • Pazaryerleri Hepsiburada, Trendyol
 • E-Ticaret Altyapısı Kobimaster

Datça’nın Hızırşah köyünde zeytin ve badem ağaçlarının arasında, 30 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan Kocamaar Çiftliği 200’den fazla ürününü başta online olmak üzere Türkiye ve yurtdışı pazarlarda aktif olarak satışa sunmaktadır.

Kocamaar Çiftliği’nin ortaklarından Ceylan Menemenli ile hem Kocamaar’ı hem de Commertouch ile olan işbirliğini konuştuk…

‘’Kocamaar Çiftliği bundan 5 sene evvel kuruldu. Yerelliği ve doğallığı merkezinde tutarak sağlıklı ürünleri hayata geçirip ulaşılabilir bir marka olmayı hedefledik. Motivasyonumuz ise Datça ve civarında yetişen güzel tatları çiftliğimizde ürün haline getirip zincir marketlerde bulamayacağınız lezzetler olarak sofralara ulaştırmak. Kendi e-ticaret sitemiz ise bugüne kadar son tüketiciye ulaşmamızı sağlayan en önemli satış kanalı oldu. Tüm e-ticaret operasyonumuz da Datça’dan yürütülüyor. Markamızı ve çiftliğimizde üretilen ürünlerimizi internet üzerinden potansiyel müşterilerimize daha ulaşılabilir kılmak için bazı pazarlama çabalarımız oldu. İşte tam bu noktada Commertouch ile yollarımız kesişti ve Commertouch ekibi bu çabamızın hayata geçmesine destek oldu. 

Çok Kanallı (omnichannel) e-ticaret yaklaşımı

Sadece web sitemiz üzerinden değil aynı zamanda online pazaryerlerinde de ürünlerimizi doğru konumlandırdık. Bu sayede online pazaryerlerinde doğru ürün ve doğru fiyatlandırma ile hem hacim hem de görünürlük elde ettik. Commertouch ekibi tüm bu süreci kolayca yönetmemiz için bize gerekli veri ve operasyon desteğinde bulundu. 

Çok kanallı pazarlamayı hayata geçirdik

Birkaç platformda aynı anda yer alırken dijital reklamları senkronize etmek çok zor oluyordu. Pazaryerinde öne çıkardığınız bir ürünü kendi sitenizde geri plana çekmek veya reklam vermemek gibi çok kapsamlı bir çalışma yapmaya başladık. Günlük, haftalık ve aylık pazarlama planları ile satış kanalları arasında bir uyumluluk sağlamaya başladık. Bu sayede son tüketicinin aklında marka ile ilgili karışıklıkların ortaya çıkmasını engelledik. Sosyal Medya reklamlarında da marka bilinirliğini arttırmaya yönelik çalışmalarımız oldu. Reklam kurgularımızı e-posta pazarlaması, banner tasarımları ve popuplar ile desteklediğimizde reklamlardan elde ettiğimiz faydanın daha da arttığını gözlemledik.  

Çok kanallı kampanya kurgularını hayata geçirdik

Kampanya kurgularımızı veri odaklı oluşturmaya başladık. Sipariş adedi ve sipariş sıklıklarına göre detaylı çalışmalar yaparak hedefleme bazlı kampanya kurgusu oturttuk. Bu sayede doğru müşteriye doğru değer önerisi ile gidebildik. Kampanya kurgularımızı hem kendi web sitemizdeki hem de pazaryerlerindeki müşterilerimizin satın alma alışkanlıklarına göre düzenleyince kalıcı müşteriler elde etme oranımız giderek artmaya başladı. 

Commertouch sayesinde pazarlama bütçelerimizi arttırmadan 360 derece pazarlama yapabiliyor ve potansiyel müşterilerimize birçok kanaldan doğru kampanyalar ile ulaşabiliyoruz. 

Kocamaar Çiftiğinin Aldığı Hizmetler

 • Kocamaar.com web sitesinin operasyonel yönetimi ile tüm kampanya kurgularının oluşturulması ve hayata geçirilmesi.
 • Başta Google Ads ve Facebook Business Manager üzerinde olmak üzere tüm reklam kurgularının oluşturulması, yönetilmesi ve optimize edilmesi. 
 • Online Pazaryerleri üzerinden kampanya kurgularının yapılması ve yönetilmesi. 
 • Veri analizi ve hedefleme çalışmalarının yapılması.
 • Kampanya görsel ve tasarımlarının hazırlanıp senkronize olarak mecralarda uygulanması. 
 • E-posta pazarlama kampanyalarının kurgulanması ve uygulanması. 
 • Tüm e-ticaret verilerinin tek bir ekran üzerinden takip edilmesi ve raporlanması. 


Commertouch olarak E-Ticaret operasyonunuz için yetkinlik alanlarımızda size özel çözümler sunarız.

Gezinti

Hakkımızda

Başarılarımız

Markalarımız

İletişim

Hizmetler

E-Ticaret Yönetimi

Dijital Pazarlama

Raporlama

Strateji Geliştirme

Bizi Takip Edin!

E-posta: info@commertouch.com
Adres: Teşvikiye Mah. Şakayık Sok. No: 40 Nişantaşı Plaza Kat 3 Daire 10 34365 Şişli / İstanbul