fbpx

Proje Künyesi

 • Marka 40Kafe
 • Kategori FMCG, Gıda
 • Hizmetler E-Ticaret Yönetimi, Performans Pazarlaması, E-Mail Pazarlaması, Pazaryeri Yönetimi, Sosyal Medya Performans Pazarlaması
 • Kullanılan Araçlar Google Analytics, Google Ads, Google Merchant Center, Google Search Console, Facebook Business Manager, Google Data Studio, Ahrefs, Hotjar, Optimonk, Mailchimp
 • Pazaryerleri Trendyol, Hepsiburada, n11, Gittigidiyor
 • E-ticaret Altyapısı Ticimax

40Kafe.com, Türkiye’de Kaliteli İtalyan Kahvesi tüketenlere ve kahve sevenlere en iyi deneyimi yaşatmak adına başta kahve markalarını, kahve ile beraber tüketilen gıdaları ve makinalarını web sitesi üzerinden satılmasını sağlamaktadır.

Aynı zamanda Avrupa’da alanında söz sahibi birçok firmanın Türkiye’deki yetkili satıcısı olarak da konumlanan firma HORECA alanında da toptan satışlar yapmaktadır. Bu markaların yetkili satıcısı olması ise ürünlerin satış sonrası desteğinin verilmesini de sağlamaktadır.

40Kafe.com Ortaklarından Gülçin Dalcı ile 40kafe.com’un Commertouch ile olan işbirliğini konuştuk:

‘’40kafe’yi bundan 2.5 sene önce hayata geçirdik. Amacımız kaliteli İtalyan kahve markalarını Türk tüketicisi ile buluşturmak ve bunu yaparken de uçtan uca tüm süreçleri kendi bünyemizde yönetmek. Buradaki temel husus, markalar ile uzun vadeli anlaşmalar yapıp Türk kahve severlerin ulaşamadıkları niş ürünleri ithal etmek, depolamak, pazarlamak ve satış sonrası tüm hizmetleri sunmak. Şirketimizin bir diğer ortağı olan eşimle beraber bu yolculuğa çıktığımızda bir işimizi e-ticaret üzerinden sürdürmek konusunda araştırmalar yaptık. E-ticaret, bizler gibi kurumsal hayat geçmişi olanlar için çok yeni ve keşfedilmesi kolay olmayan bir alan. Commertouch ile çalışma kararı aldığımızda temel amacımız 40Kafe.com’u, ender bulunan kahve markalarını ve ürünlerini son tüketici ile buluşturan bir e-ticaret sitesi hayata geçirmek oldu. Bu noktada web sitesinin kurulmasından, içerik yönetimine, pazarlama yönetiminden, pazaryeri pazarlama planlamasına kadar birçok konuyu Commertouch ekibiyle çözebilme şansını yakaladık.’’

40Kafe.com’un Hayata Geçirilmesi

40Kafe.com’un web tasarımı yapılırken arama yapabilme özelliğinin sayfanın merkezinde yer alması sağlandı. Bu sayede web sayfasına gelen tüketicilerin hangi kahvelere ilgi gösterdikleri takip edildi. Bu özellik, zamanla web sayfasına, talebe göre yeni ürünlerin satışa sunulmasını sağladı. Buna ek olarak Trendyol’da yer alan kampanya düzenine benzer ve bannerlardan oluşan bir yapı kurgulandı. Web sayfasının kampanya, marka ve ürün gibi dikey alanlarda bilinirlik yaratmaya yönelik tasarım benimsendi. Bu sayede web sayfasına gelen ziyaretçilerdeki alışveriş dönüşüm oranı arttı ve her beklentiye uygun bir kampanya kurgusuna ulaşım kolaylaştı.


Çok Kanallı E-Ticaret Yaklaşımı

E-Ticarette marka bilinirliğini artırmak ve tüketiciyi asıl satış yapmak istediğimiz kanal olan 40Kafe.com websitesine çekebilmek için Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol ve n11 pazaryerlerinde zaman zaman bazı ürünlerde öne çıkılması sağlandı. Buradaki temel hedef 40Kafe bünyesinde ithal edilen ve bilinirliği düşük markaların doğru marka algısı ile konumlanmasını sağlamak oldu. Bunların yanı sıra dönemsel pazaryeri kampanyalarına dahil olarak pazaryeri müşterilerine cazip teklifler sunuldu.


E-Ticarete Özel Kampanya Kurguları

E-ticaretin olmazsa olmazı olan kampanya yönetimini 40kafe.com’un merkezine yerleştirdik ve ayın 30 günü üzerine yayılmış birçok marka odaklı, kategori odaklı ve ürün odaklı kampanya kurgularının orkestre edilmesi sağlandı. Bu sayede değişik hedef kitlelere beklentilerinin karşılandığı kampanya teklifleri ile yaklaşılmış dönüşüm oranlarında ciddi artışlar elde edilmiştir.

 • Kampanya kurguları yapılırken aşağıdaki dinamikler dikkate alınmıştır:
 • Kampanyalar ile senkronize edilmiş Google dijital reklamların oluşturulması.
 • Hedef kitlelere yapılan e-mail pazarlamaların yapılması.
 • Kampanyaların 40kafe.com üzerinden kurgulanması ve tüm görsel içeriğin oluşturulması.
 • Kampanyaların Sosyal Medya üzerinden duyurulması ve reklam performansının ilgili hedef kitle için kurgulanması.


İçerik Yönetimi

40kafe.com bünyesinde yer alan blog alanının yönetimi Commertouch ekibine devredildi. Bu sayede kampanya kurguları ile örtüşen, markanın ürün stratejisini destekleyen ve hedeflenen kategorileri ön plana çıkartan bir görsel ve yazılı içerik planlaması yapıldı ve uygulandı. Kapsamlı blog içerikleri ile organik trafikte ciddi bir artış sağlanmış ve özellikle de blog üzerinden gelen ziyaretçilerin satışa yönlendirilmesi için görsel tasarımlar yapılmıştır. Buna ek olarak web sayfasının SEO Denetimi dönemsel olarak yapılmış ve performans artışı için aksiyonlar alınmıştır.


40Kafe’nin Aldığı Hizmetler

 • 40kafe.com web sitesinin operasyonel yönetimi ile tüm kampanya kurgularının oluşturulması ve hayata geçirilmesi.
 • Başta Google Ads ve Facebook Business Manager üzerinde olmak üzere tüm reklam kurgularının oluşturulması, yönetilmesi ve optimize edilmesi.
 • Web Sayfası için görsel içerik oluşturulması.
 • 40kafe.com bünyesinde yer alan blogun yönetimi ve tüm içerik planının oluşturulması ve uygulanması.
 • Online Pazaryerleri üzerinden kampanya kurgularının yapılması ve yönetilmesi.
 • Veri analizi ve hedefleme çalışmalarının yapılması.
 • Kampanya görsel ve tasarımlarının hazırlanıp senkronize olarak mecralarda uygulanması.
 • E-posta pazarlama kampanyalarının kurgulanması ve uygulanması.
 • Tüm e-ticaret verilerinin tek bir ekran üzerinden takip edilmesi ve raporlanması

Commertouch olarak E-Ticaret operasyonunuz için yetkinlik alanlarımızda size özel çözümler sunarız.

Gezinti

Hakkımızda

Başarılarımız

Markalarımız

İletişim

Hizmetler

E-Ticaret Yönetimi

Dijital Pazarlama

Raporlama

Strateji Geliştirme

Bizi Takip Edin!

E-posta: info@commertouch.com
Adres: Teşvikiye Mah. Şakayık Sok. No: 40 Nişantaşı Plaza Kat 3 Daire 10 34365 Şişli / İstanbul